Jeta Osh Qef
Home

Vetëm 2 vjeçe dhe princesha Charlotte flet dy gjuhë, e gjeni dot cila është gjuha e dytë?
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: Sun Jan 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

tdy_pop_royals_161226.today-vid-canonical-featured-desktop

Familja mbretërore angleze është gjithnjë në qendër të vëmendjes ashtu sikurse edhe fëmijët e tyre të vegjël, Charlotte dhe George.

princegeorgeandcharlotte271017

Të vegjlit e Princit William dhe Princeshës Kate bëjnë lajm me çdo dalje të tyre dhe si me gjak blu ata nuk janë si çdo fëmijë tjetër.

George-and-Charlotte-and-the-queen

Por, a e dinit që Charlotte vetëm 2 vjeçe flet dy gjuhë?!

george church service

Ajo shkon në çerdhe dhe sipas revistës “People”, Charlotte i zotëron shumë mirë dy gjuhë të huaja dhe i flet si një e rritur.

7228782-3x2-940x627

Charlotte përveç anglishtes, di ta flasë rrjedhshëm edhe gjuhën e nënës spanjishten dhe kjo falë dados së saj Maria Turrion Borralo e cila është nga Spanja.

gallery_1_1

Nuk mbetet pas as George, vëllai i Charlote, i cili gjithashtu ka filluar ta praktikojë spanjishten dhe kjo e ka gëzuar pafund nënën e tyre Kate.

George-e-Charlotte-000-1

VICTORIA, BC - SEPTEMBER 29: (NO UK SALES FOR 28 DAYS) Prince William, Duke of Cambridge, Catherine, Duchess of Cambridge, Prince George of Cambridge and Princess Charlotte of Cambridge attend a children's party for Military families during the Royal Tour of Canada on September 29, 2016 in Victoria, Canada. (Photo by Pool/Sam Hussein/WireImage)