Jeta Osh Qef
Home

Kjo gjyqtare i ka bërë të veçanta ndeshjet e këtij sezoni në Gjermani
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Sun Jan 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ndeshjet e Bundesligës këtë sezon janë të veçanta pasi thuajse çdo javë arbitron një arbitre femër.

B-egWWEIIAALG4b

Ajo quhet Bibiana Steinhaus dhe është albitrja e parë dhe e vetme femër që gjykon ndeshjet më të rëndësishme të Bundesligës.

Sweden+v+Norway+UEFA+Women+Euro+2009+Quarter+116kEjHg5K3x

Vitin që shkoi, ajo hyri në historinë e futbollit gjerman pasi me 17 Maj të 2017-s fitoi të drejtën për të gjykuar ndeshjet e meshkujve në Bundesligë.

schiedsrichterin-bibiana

Ndër suksese të tjera personale janë gjykime të ndeshjeve finale të kampionateve Botërore dhe Europiane të futbollit të femrave.