Jeta Osh Qef
Home

Autogoli i vitit shënohet në kampionatin shqiptar
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Mon Feb 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kjo javë e kampionatit shqiptar ka sjellë një momet të pazakontë.

Gjatë ndeshjes Teuta-Luftëtari të luajtur në "Niko Dovana" të Durrësit, është shënuar një autogol shumë i çuditshëm.

Ka qenë mbrojtësi i Teutës, Shehi, i cili e ka shtyrë topin në portën e tij. Ky autogol u ka kushtuar humbjen durrsakëve.

Në tentativë për ta larguar topin, mbrojtësi bën veprimin qesharak. Këto janë pamjet. Shikoni dhe gjykoni vetë: