Jeta Osh Qef
Home

Horror/ Tifozët futen në fushë dhe masakrojnë futbollistët kundërshtarë
Nga: K.Demiraj | Publikuar më: 12.02.2018, 15:34

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Futbolli turk është tronditur këtë fundjavë nga një ngjarje e shëmtuar e cila ka ndodhur gjatë Sultangazis- Yeniçanspor e vlefshme për Ligën e Rajoneve në Turqi.

Tifozët vendas nga Stambolli kanë sulmuar fizikisht miqtë që vinin nga qyteti i Canakkalesë

Pasi përfundoi ndeshja, tifozët e skuadrës vendase kanë rrahur keq disa prej lojtarëve kundërshtarë duke i shkaktuar plagë të rënda në trup dhe fytyrë.

Lojtarët e rrahur janë dërguar në spital duke marrë kurimin e nevojshëm dhe më pas janë nisur për në qytetin e tyre.