Jeta Osh Qef
Home

“Do martohem me vajzën time”, gazetarja denoncon rastin: Si t’ia shpjegoj sime bije?
Shkruar nga: F Gjoni | Publikuar më: Mon Feb 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Aulona Musta ka bërë publike një video e cila ka shqetësuar jo vetëm atë por shumë prindër të cilët e kanë dëgjuar. Në këto pamje shfaqej një film vizatimor i dubluar në shqip, ndërsa në një pjesë, personazhi që luan babanë dëgjohet të thotë se do të martohet me të bijën.

Në postimin në Instagram, Aulona ka shkruar:

"Kete videon ma nisi nje nene, me shume te drejte, e shqetesuar me permbajtjen e kesaj perralle te cilen po e shikonte me vajzen e saj 4 vjecare. Kur e pashe edhe vete u terrorizova. Si ka mundesi qe transmetohen perralla te tilla? Ka njeri pergjegjes qe kontrollon permbajtjen dhe ate qe publikohen per femijet? Si t’ja shpjegosh nje femije qe shikon i coroditur filmat vizatimor ku babai kerkon te martohet me vajzen e tij?! Skandaloze! Skandaloze!".

A post shared by Aulona Musta (@aulonamusta) on