Jeta Osh Qef
Home

Ish-deputeti nxjerr sekretet: Meta shtëpi me 20 banjo në Afrikë, Rama me bunker 10 hektarësh
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Tue Feb 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

ndocaj1

Protesta e bërë ditën e djeshme nga artistët e teatrit dhe fjalët e tyre të ndjera, duket se kanë prekur dhe kanë bërë të reagojë edhe ish-deputeti i parlamentit të Shqipërisë, Eduart Ndocaj.

Në një status referuar deklaratës së Bujar Asqeriut, se politikanët tanë kanë vila e para pa fund, ndërsa për artistët "nuk e çan njeri trapin" dhe se i ndjeri Bujar Lako jetonte në një dhomë prej 50 metra katrorësh, Ndocaj ka treguar disa "sekrete" të politikanëve tanë.

Në vijim të shkrimit të tij, ish-deputeti u quan Ramë, Metën e Berishën, "bandë kriminale".

Reagimi i plotë i Eduart Ndocaj:

Politika me e pasur dhe me e korruptuara ne bote. PA PUNUAR ASNJE DITE ASNJERI PREJ TYRE.
Ilir Meta ka banesen me 20 banjo e pasuri ne Londer e Afrike te Jugut.
Edi Rama shpin bunkier e 10 hektare ullinj dhe pasuri ne SHBA.
Sali Berisha supermilardier dhe bashke me familjaret nuk din sa shtepi e pasuri kane.
Deputete dhe ish deputetet milardiere dhe pasuru neper bote .
Ministrat e ish-ministrat milardiera dhe pasuri neper bote.
Kurse keto artista te medhenje trajtohen si skllever .
Populli pa pune pa buk pa shpres.
Gazetaret trajtohen si skllever.
Intelektualet si mjeran.
ZGJOHUNI SHQIPTARE BASHKOHUNI KUNDER KSAJ MAFIE POLITIKE TE TRE BANDAVE.
BANDA KRIMINALE RAMA
BANDA KRIMINALE META
BANDA KRIMINALE BERISHA .