Jeta Osh Qef
Home

Det i tërbuar në Vlorë, pezullohen lundrimet e anijeve
Nga: A.Shehaj | Publikuar më: 13.02.2018, 09:21

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
vlore

Foto ilustruese

Moti i keq ka shkaktuar dallgëzim të madh, ç'ka ka sjellë më pas edhe probleme me lundrimin në portin e Vlorës.

Si pasojë e erës së fortë, dallgët kanë arritur në 9 ballë, e për pasojë është pezulluar lundrimi i të gjitha anijeve tregtare, por edhe atyre të peshkimit.

Në Durrës situata paraqitet e qetë dhe pa probleme për lundrimet në det.