Jeta Osh Qef
Home

Champions/ Juventusi bën “vetëvrasje”, Man City kualifikohet që në ndeshjen e parë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Tue Feb 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

_20180213210419-012-knOB--992x558@LaVanguardia-WebJanë luajtur sot dy ndeshjet e para të turit të 1/16-ve në Champions League.

Juventus-Tottenham 2-2

ë sfidën më të rëndësishme, Juventusi dhe Tottenhami kanë barazuar 2-2 në Torino.

Vendësit shënuan dy gola të shpejtë në 10 minutat e para me Gonzalo Higuain. Megjithatë, Harry Kane dhe Christian Eriksen vendosën barazpeshën.

Për vendasit Higuain humbi një penallti, e cila mund të ndryshonte jo pak ndeshjen. Tashmë gjithçka mbetet e hapur për sfidën e kthimit në Londër.

cc-2-631x358

Basel-Manchester City 0-4

Manchester City thuajse ka siguruar kualifikimin për në raundin tjetër.   Skuadra e Pep Guardiolas shkatërroi Baselin në ndeshjen e parë me rezultatin e thellë, 0-4.

Golat u shënuan nga Ilkay Gundogan (2), Bernardo Silva dhe Sergio Aguero. Ndeshja e kthimit do të luhet vetëm për prestigj, pasi kualifikimi duket i mbyllur.