Jeta Osh Qef
Home

Këshilltarja joshëse e Kryeministrit, kush është bukuroshja që po sfidon Grida Dumën
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: Wed Feb 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Diellza Hoti, këshilltarja e re e Kryeministrit Ramush Haradinaj, duket se ka pushtuar faqet e mediave rozë menjëherë pas emërimit të saj,

Ajo është mjaft aktive në rrjetet sociale dhe është konsideruar gjatë fushatës zgjedhore si kandidatja më e bukur për deputete.

Madje, nëse do të bënim një paralelizëm mes saj dhe deputetes së Partisë Demokratike, Grida Duma, mund të themi që bukuroshja kosovare "ia merr në kthesë".

Diellza është një emër i ri në politikën kosovare dhe është konsideruar si një vajzë mjaft ambicioze dhe largpamëse.

Bukuria e saj ka zgjuar vëmendjen e të gjithëve duke u identifikuar si politikania më simpatike shqiptare.

Ajo tashmë e ka përkrahjen e liderit të saj, Ramush Haradinaj, i cili e ka marrë si këshilltaren e tij,  duke i hapur kështu dyert e politikës.