Jeta Osh Qef
Home

Shqipëria ndryshe, kur bora bie në det
Nga: A.Shehaj | Publikuar më: 26.02.2018, 10:39

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Reshjet e dëborës kanë përfshirë një pjesë të mirë të qyteteve në vend. Situata paraqitet e rënduar në zonat e thella malore, ndërsa qarkullimi vështirësohet në veri-lindje dhe jug-lindje.

Flokët e borës këtë herë kanë zbritur dhe në pjesën e bregdetit, ku gjatë natës që lamë pas, Shëngjini është veshur i gjithi me të bardha.

Në shumë  zona të tjera të vendit, trashësia e saj shkon në disa centimetra.