Jeta Osh Qef
Home

Nëna shkon të lindë fëmijën e 7, vdes bashkë me foshnjen
Shkruar nga: A.Shehaj | Publikuar më: 12.03.2018, 14:40

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
cats

Foto arkiv

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në maternitetin e Kukësit, ku një nënë ka ndërruar jetë së bashku me foshnjën e saj.

Nurije Poçi do të sillte në jetë fëmijën e 7-të, por e ka lindur të vdekur, ndërsa pak minuta më vonë, ka humbur jetën edhe ajo vetë.

Mes dhimbjes, familjarët kanë kërkuar hetimin e vdekjes së 40 vjeçarje dhe foshnjes së saj, ndërsa mjekësia ligjore ka shkuar për të bërë hetimet.

Sipas deklaratave të mjekëve, nëna dhe i vogli i saj kanë ndërruar jetë për shkaqe natyrale, por nuk dihet me siguri shkaku i tragjedisë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur një ditë më parë.

Share