Jeta Osh Qef
Home

Surpriza e madhe Milanit, Pepe Reina kryen vizitat mjeksore
Shkruar nga: K.Demiraj | Publikuar më: 12.03.2018, 14:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
sport-preview-pepe-reina-to-ac-milanPepe Reina mund të quhet përfundimisht një futbollist i Milanit, edhe pse fanellën kuqezi do e veshë në fund të sezonit.

Sipas “Sky Sport”, portieri spanjoll ka kryer ditën e sotme vizitat mjekësore te Milani dhe firma në kontratë do të vijë këto ditë.

Reina erdhi te Napoli në vitin 2013 dhe i skadon kontrata në fund të këtij sezoni, kështu që te Milani do të vijë me parametra zero.

Nuk dihet ende nëse drejtuesit e Milanit e kanmarrë për të zëvendësuar Donarumën nga stoli, apo për të qenë titullar.

E ardhmja e Donarumës është diskutuar shpesh në verë dhe nuk është çudi aspak që Milani ta shesë, pasi nuk mungojnë ofertat serioze dhe të majme nga gjithë klubet me emër të Europës.

Share