Jeta Osh Qef
Home

Avioni me 70 pasagjerë përplaset me aeroportin, 50 viktima
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: Mon Mar 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aeroplan me më shumë se 70 pasagjerë është rrëzuar gjatë uljes në aeroportin më të madh të Nepalit, duke vrarë të paktën 50 persona.

Ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë trupat nga rrënojat e avionit të shkatërruar, i cili shpërtheu në flakë pak pas përplasjes.

Sipas “BBC”, avioni u përplas në pistën e aeroportit gjatë uljes.

Një i mbijetuar që arriti të thyente dritaren dhe të dilte para se avioni të shpërthente në flakë.

Duke ofruar ngushëllimet e tij, Kryeministri i Nepalit premtoi një hetim të menjëhershëm.

Njëzet të plagosur janë dërguar me urgjencë në spital.