Jeta Osh Qef
Home

Gruaja nga Durrësi kërkon ndihmë: Më rreh vazhdimisht vajza 19-vjeçare
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: Mon Mar 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Dhuna është një fenomen mjaft i pranishëm në realitetin shqiptar dhe ka çuar shpesh herë ë krime makabre, sidomos në zonat e thella.

Të gjithë jemi mësuar të dëgjojmë për burra që dhunojë gratë dhe fëmijët, por me sa duket edhe këta të fundit bëhen shpesh herë protagonist të këtyre ngjarjeve të rënda.

Ditën e sotme një 48-vjeçare nga Durrësi ka denoncuar vajzën e saj për dhunë të vazhdueshme fizike.

Sipas të dhënave zyrtare, policia ka lëshuar një urdhër mbrojtjeje të menjëhershëm për shtetasen me iniciale V.B., banuese në Durrës.

Mësohet se vajza e saj, 19-vjeçarja me inicialet A.B., ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj nënës së saj.

maxresdefault Foto ilustruese.