Jeta Osh Qef
Home

Veliaj: Ndërtimi i teatrit është si një film, unë e di si do përfundojë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Tue Mar 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ndërtimin e teatrit të ri në Tiranë, godinë për të cilën artistët kanë kontestuar në masë, kryebashkiaku Veliaj e cilësoi si një projekt dinjitoz.

Ai tha se kundërshtimi i artistëve dhe gjithçka tjetër kundër teatrit, atij i duken si një film që nis dhe përfundon.

Veliaj u shpreh nga studioja e Bashkim Hoxhës:

Për mua është një film. Unë e di si përfundon ky film. Fillimisht ka kundërshtim, në shumë raste edhe histeri dhe në fund të gjithë e përqafojnë të renë. Më vjen mirë që më në fund kemi një projekt dinjitoz. Sa i takon ndërtimit të kullës, që Bashkia e Tiranës të bëjë teatër, duhet që për 20 vjet të bëjmë sakrifica. A jemi ne gati të bëjmë këtë? Ndaj nis bashkëpunimi me privatin. Ne u japim atyre tokën dhe i themi që do të na ndërtojë një shkollë, një park, një…"