Jeta Osh Qef
Home

Mos e ndani çadrën as sot, pranvera s'paska ardhur ende
Shkruar nga: A.Shehaj | Publikuar më: 13.03.2018, 08:05

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
cats

Gjatë gjithë ditës moti paraqitet kryesisht i vranët me shira mesatarë deri intensivë në pjesën më të madhe të vendit.

Orët e mbrëmjes pakësojnë dukshëm shirat në Jug, por shira të pakët mbeten prezent në zonat Veriore dhe Qendrore.

Temperaturat e ajrit sërish rriten në mëngjes por një rënie me 2-3°C do të shënohet gjatë mesditës si pasojë e vranësirave dhe shirave.

Sipas MeteoAlb, era do vijojë të fryjë mesatare deri e fortë, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor ndërsa në det dallgëzimi vijon deri 4 ballë

Share