Jeta Osh Qef
Home

“Rama do ikë, Fatmir Xhafa do jetë kryeministri i ardhshëm”
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Tue Mar 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një deklaratë e papritur në lidhje me kryeministrin e ardhshëm të vendit është bërë mbrëmjen e djeshme.

Ka qenë avokati dhe kryetari i Partisë së Unitetit Kombëtar Idajet Beqiri që është në koalicion me Partinë Socialiste, ai që ka thënë se Fatmir Xhafa mund të jetë kryeministër i ardhshëm i vendit.

Beqiri, i ftuar në "Debati në Chanel One" shprehet:

Nuk është çudi që falë rezultateve që Xhafaj ka si ministër i Brendshëm në luftë ndaj krimit, por edhe nga mbështetja që ai ka marrë nga partnerët ndërkombëtarë të jetë një ditë kryeministër. Natyrisht që Edi Rama do ketë një ditë një fund kohor në detyrën e shefit të qeverisë dhe nuk është çudi që ai të ikë edhe vetë. Në këtë mënyrë, duket se Fatmir Xhafaj do jetë kryeministër".

Beqiri