Jeta Osh Qef
Home

Mjeku: Rama ndryshoi qendrën e Tiranës për mikun e tij, shef të neurokirurgjisë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Tue Mar 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

cats

Kryeministri Edi Rama nuk ka mohuar faktin se disa ditë më parë ka qenë në një spital privat në Tiranë për t’u kuruar, për shkak të dhimbjes me nervin shiatik që ka pasur.

Mirëpo, është mjeku Petrit Vargu, ai që përmes një statusi në Facebook bën me dije se kryeministri është mik me shefin e neurokirurgjisë në QSUT, saqë ka bërë edhe "ndere" në kurriz të këtij mjeku.

Vargu shkruan:

Rama ishte tek Spitali Amerikan dhe takoi një mjek shume të mirë, pasi ka probleme me nervin shiatik. Po ai ka mik shefin e neurokirurgjisë në QSUT. E ka aq mik sa ndryshoi edhe planin e Francës për qendrën e Tiranës, vetëm që mos i prishte shtëpinë".