Jeta Osh Qef
Home

Çfarë i kërkuan Aldo Bare dhe Roland Xhepexhiu ministres Gjonaj?
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: Tue Mar 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka realizuar ditën e sotme një vizitë të papritur në në burgun e Peqinit, ku ka takuar të burgosurit "vip".

Ministrja duket se është gjendur e papërgatitur përse u ndodh pikërisht në qelinë e Aldo Bares.

Ajo u fut në qelinë ku vuan dënimin Bare dhe i dënuari me burgim të përjetshëm Roland Xhepexhiu.

Si rrallë ndonjëherë, ministra u njoh nga afër me kërkesat e të dënuarve, kushtet dhe trajtimin e tyre në këtë institucion të dënimit.

Aldo Bare u shpreh se kushtet në burg janë përmirësuar në krahasim me “katastrofë” siç kanë qenë më parë tha ai.

I dënuari për vrasje deklaroi gjithashtu se gatuante vetë pasi ushqimi i burgut i bën keq për shëndetin.

Ndërsa shoku i tij i dhomës, Xhepexhiu, u shpreh i pakënaqur duke deklaruar se vuan nga sëmundje kronike dhe se më përpara kishte një rezistencë.