Jeta Osh Qef
Home

E dini se çfarë ndodh me trupin nëse hani 2 banane në ditë për një muaj rresht?
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Thu Mar 15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Bananet janë një frut i pasur me lëndë ushqyese, vitamina, fibra, minerale dhe sheqerna natyrale.

Janë të shijshme dhe konsumi i të paktën dy bananeve më ditë për një muaj rresht, mund të sjellë përfitime të shumta dhe të mira të mëdha në organizëm.

Ja cilat janë disa prej tyre: