Jeta Osh Qef
Home

Nuk është iPhone as Samsung, por ka kamerën më të mirë në treg
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: Fri Mar 30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nuk është iPhone as Samsung, por ka kamerën më të mir ënë treg për momentin me një superteknologji.

Fjala është Huawei P20 Pro, i cili sipas ekspertëve të teknologjisë moderne ka kamerën më të mirë krahasuar me gjithë smartphonët e tjerë që qarkullojnë në treg.

Kamera e Huawei P20 Pro ka një sistem të trefishtë kamerë, me një procesor Kirin 970, bateri 4 000 mAh, 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë për ruajtje të dhënash në P20 Pro. Ndërsa Huaewi P20 ka 4 GB RAM dhe bateri 3400 mAH.

Çmimi i Huawei P20 është 640 euro, ndërsa P20 Pro kushton 899 euro.

Të dy P20 dhe P20 Pro kanë një rezolucion të ekranit prej 2244 × 1080, P20 duke zbuluar një ekran 5.8 inç dhe më të mëdha Pro clocking në 6 inç.

Të dy panelet janë OLED, dhe sigurisht me standarde.