Jeta Osh Qef
Home

Sherr me dy kushërinjve në pikën e basteve, plagoset fieraku
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: Sun Apr 15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

auto_b962a688-6842-4f86-b15c-06e7fa89e7aa1-433x3001523781906

Një sherr mes kushërinjve, ka degjeneruar në përplasje me armë dhe thika në Fier, duke plagosur njërin prej tyre.

32-vjeçari Arbër Jakupi është dërguar në spital, ndërkohë që dy autorët e dyshuar të janë shpallur në kërkim

Dyshohet se Jakupi është konfliktuar fizikisht në një lokal në Patos me dy djemtë e xhaxhallarëve të tij, shtetasit E.H.M, 25 vjeç dhe E.D.M, 25 vjeç.

Por konflikti, i cili nisi për motive të dobëta, ka dalë jashtë kontrollit dhe Jakupi është qëlluar me thikë nga shtetasi E.H.M.

Gjithashtu njëri prej autorëve ka qëlluar edhe me armë zjarri pistoletë në drejtim të shtetasit A.J por nuk ka pasur plagë të shkaktuara nga arma.