Jeta Osh Qef
Home

E turpshme/ Ylli i Arsenalit injorohet keq nga kundërshtari
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Sun Apr 15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kampionati anglez i futbollit prodhon gjithmonë ndeshje të bukura dhe të luftuara pasi gara është gjithnjë e fortë dhe e ashpër.

Ditën e sotme, Njukasëll Junajtid fitoi me përmbysje në shtëpi përballë Arsenalit.

Rezultati ishte surprizues, por një tjetër detaj interesant nga kjo ndeshje, ka të bëjë me golin e shënuar nga futbollisti Ritië.

Kur lojtarët po takonin njëri-tjetrin në përfundim të sfidës, Aubamejang po takonte disa nga lojtarët e Njukasëllit, ndërsa teksa po shkonte drejt Ritië, ky i fundit e injoroi keqazi.

Pamjet kanë nisur të bëjnë xhiron e internetit: