Jeta Osh Qef
Home

Xhixhi Bufon nuk do e mbyllë karrierën te Juventusi?
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Mon Apr 16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pavarësisht se i ka kaluar të 40-at, Xhanluixhi Bufon vazhdon të dhurojë spektakël dhe të jetë protagonist në fushën e lojës.

Gjithsesi, edhe ai është koshient se fundi po afron dhe duhet ta mbyllë karrierrën.

Por, një dritare e re është hapur së fundmi për portierin legjendar. Ai mund të largohet nga Juventusi të vazhdojë karrierën në Argjentinë.

Klubi i Boka Xhuniors ka gati ofertën për transferimin sensacional.

Sipas “Radio Continental”, Carlos Tevez do të provojë të bind ish-bashkëlojtarin e tij që t’i bashkohet ekipit të Bokas.

Mbetet të shihet nëse Buffon do të pensionohet te Juventus, apo do të shijojë një aventurë të re.