Jeta Osh Qef
Home

Pritja e Donarumës në sekondat e fundit po bën xhiron e botës
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Mon Apr 16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Milan dhe Napoli nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 0-0 në ndeshjen e djeshme e vlefshme për Serinë A.

Megjithatë, për mënyrën si shkoi ndeshja, portieri i kuqezinjve, Xhoxho Donaruma ka meritën kryesore për pikën që Milani mori ndaj Napolit.

Portieri italian bëri një super-pritje në minutën e 92-të

Milik kishte një rast ideal, por Donnarumma priti goditjen e tij.

Reagimi i portierit kuqezi pas pritjes, flet shumë pasi ka festuar njësoj si të kishte shënuar gol.