Jeta Osh Qef
Home

Makina përplas rëndë çiklistin në Shkodër, qytetari: Fajin e ka ajo k**va
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: Fri May 11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Edhe pse është qyteti i biçikletave, prapë mundësia për të lëvizur dyrrotakun pa vështirësi është e limituar.

Po flasim për Shkodrën, ku çdo vit shënohen viktima nga kategoria e qytetarëve që ngasin biçikletën.

Që në hyrje të qytetit verior dallohet kaotizmi në rrugë dhe plani aspak i rregullt i një qyteti që duhet të ishte simbol.

Ditën e sotme në Shkodër është shënuar një aksident i rëndë, ku një makinë ka përplasur një qytetar që lëvizte me biçikletë.

Një qytetar shkruan për JOQ.al:

Përshëndetje JOQ! Jemi në Shkodër, rruga e “Pazarit” dhe ajo k*rva që kemi si kryetare e ke mendjen vetëm te k**i, si e si mos me ja zbulu burri sa dashnorë ka.
Kjo nuk është normale! Kjo rrugë është ba stres për kalimtarët ashtu edhe për shoferët, nga 2-3 të vdekur në vit, sepse mungon sinjalistika.
Makinat ecin nga 80 ose 100 km/h, pavarësisht se është zonë e banuar. Por jemi ne legena që durojmë këta legena në administratë.
Nje i moshuar hyri ne rrugen e nje makine, shoferi s’pati aspak faj. Por puna esht se ktu nga ndertimi i ruges e deri tani mungojn vizat e bardha per kembesort dhe kjo gje behet burim aksidenti
Ndaj i bejm thirrje Voltana Ademit te mare masa sa me par. Pasi ne kyt segmenrt na lagjia Xhabijej e deri tek rruga e Bahqallekut ka pas 10-tra viktima nder vite dhe kyt vit vazhduan serish avazin aksidentet.”

Fotot e mëposhtme janë nga aksidenti i sotëm, ku nuk dihet gjendja shëndetësore e të aksidentuarit.