Jeta Osh Qef
Home

Shqiptari hipën në urbanin në Romë, llahtariset nga gruaja përballë
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: Sat May 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Varfëria në Shqipëri ka arritur majat dhe shtresa e ulët në vendin tonë mund të stërmundohet edhe të paguajë biletën e autobusit.

Debati me fatorinon për këtë pjesë padyshim që lind gjithmonë dhe personi mund të përfundojë i gjobitur nëse vjen kontrollori.

Reagimet e udhëtarëve për të treguar se janë të varfër janë nga më të ndryshmet, por një shqiptari në Itali i ka ndodhur një skenë e pazakontë para syve.

Ai gjendej në një nga urbanët e Romës dhe ishte dëshmitar i një skene që rrallëherë ta zënë sytë.

Një grua refuzonte t’i paguante biletën fatorinos dhe këtë ia dëshmoi duke ngritur fustanin e duke  treguar të mbathurat.

Shqiptari ka shkruar:

Pershendetje Jeta Osh Qef, live ne Rome, Itali ne nje autobuz këto ndodhin kur s’ke bilete autobuzi. Shikoni si vepron nje grua ndaj punonjesve te shtetit.
Po u ktheja per ne shpi para 1 ore dhe e filmova.
“Skam te blej breke e jo te pres bilete”, i tha. Punonjesit i thane ne zbatojme ligjin dhe i vendosen nje gjobe 50€.
Filluan te qeshnin te gjithë ne autobus."

Ai ka shkruar:

Pershendetje Jeta Osh Qef, live ne Rome, Itali ne nje autobuz këto ndodhin kur s’ke bilete autobuzi. Shikoni si vepron nje grua ndaj punonjesve te shtetit.
Po u ktheja per ne shpi para 1 ore dhe e filmova.
“Skam te blej breke e jo te pres bilete”, i tha. Punonjesit i thane ne zbatojme ligjin dhe i vendosen nje gjobe 50€.
Filluan te qeshnin te gjithë ne autobus."