Jeta Osh Qef
Home

Eugent Bushpepa emocionon në finalen e Eurovision
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: Sat May 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm muzikor evropian, Eurovision, Eugent Bushpepa ka përfaqësuar denjësisht Shqipërinë, duke marrë duartrokitje të shumta.

bushpepa2

Me këngën “Mall”, Bushpepa ka emocionuar të gjithë, duke kënduar i 12 në natën finale.

Gjithashtu priten për t’u parë dhe dy performancat e Shqiptarëve të tjerë, Eleni Fouriera e cila përfaqëson Qipron dhe Ermal Meta që përfaqëson Italinë.

Performanca e Eugentit: