Jeta Osh Qef
Home

Sherr në mes të rrugës/Djali e qëllon, vajza e bën të qajë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Mon May 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sherret mes çifteve janë mëse normale, nëse janë në nivelin e debateve dhe rrahjes së mendimeve, edhe kur ato janë të ndryshme me njëra-tjetrën.

Një debat mund të çojë në prosperitet, por edhe të tregojë se çifti ka këndvështrime të ndryshme në lidhje me çështje të caktuara dhe se ndoshta, do të jetë më mirë të ndahen.

Gjërat ndryshojnë kur situata agravon në dhunë. Pamjet filmike që kanë mbërritur në redaksinë e JOQ.al tregojnë dy të rinj, të cilët debatojnë me zë të lartë mes pallateve.

Është djali i pari ai që ushtron dhunë mbi të, e më pas vajza e shtyn e i kërkon llogari.

Më tej, ky i fundit as nuk mundohet të mbrohet, por qëndron në një vend.

Djali përlotet dhe teksa vajza i hakërrehet e largohet, e ndjek nga pas.

Nuk dihet se për çfarë janë zënë, por nga pamja dallohet që i riu ka gabuar diku e është dashur "shkundja" e vajzës që ta sjellë në terezi.