Jeta Osh Qef
Home

Rishfaqet Alket Rizai/ Shqiptari gjyqtarit grek: Ik q** ore
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: Tue May 15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e sotme Alket Rizai dhe dy shqiptarë tjerë janë transportuar nga burgu i Domokos drejt Gjykatës së Lamias në shtetin grek, ku edhe mbahen.

Rizai

Ata janë shoqëruar nën masa të rrepta policësh dhe janë parë të dilnin me pranga rrugës për të hyrë në gjykatë.

Alket Rizai ka kërkuar nga trupi gjykues të shohë foto të thikave të sekuestruara si provë kundër tij, por kjo është kundërshtuar nga trupi gjykues.

Rizai-3

Në vitin 2013 Alket Rizai ka marrë peng 5 policë dhe u arratis në mënyrë spektakolare.

Me një ton të ashpër kundrejt prokurorit, Rizai e pyeti me një ton të ashpër.

Sakaq, gjyqtari i ndërpreu fjalën dhe i tha:

Ju jeni këtu për t’iu përgjigjur dhe jo për të pyetur.”

Rizai-2

Pas tensioneve në sallë, gjykimi u ndërpre për të vijuar më pas ku Rizai dhe shqiptari tjetër u dënuan me 26 muaj burg, ndërsa shqiptari tjetër me 3 vjet.

Media greke “Zougla: shkruan se Rizai i ka thënë gjyqtarit grek:

Ik q… ore!”.