Jeta Osh Qef
Home

Çfarë pritet të ndodhë me motin në vijim, meteorologët japin lajmin e keq
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: Tue May 15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e sotme shirat janë rikthyer në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa për orët në vijim duket se do të vijnë me një intensitet të lartë.

Ky është parashikimi që MeteoAlb ka publikuar për ditën e sotme dhe orët në vijim, ku pritet gjithashtu dhe një luhatje temperaturësh.

Pasditja do të sjellë një rënie me 2 – 3°C duke ulur maksimumin ne 24°C.

32478961_1638919822861985_4417925999161769984_n

Mirëpo, meteorologët japin dhe një lajm të keq, lidhur me kushtet atmosferike.

Deri në fund të muajit vendi ynë mbetet nga ndikimi i  vranësirave, që do të sjellë reshje të herëpashershme.

Nëse keni menduar për plazh tani në maj, duhet të prisni qershorin. Të shpresojmë se qershori do të sjellë ditë me diell dhe shirat mos  të jenë dominante.

shi_dhe_ere_36780