Jeta Osh Qef
Home

Vuçiç: Në ushtri luaja shah me shqiptarët, kanë qenë të fortë
Shkruar nga: D.Cani | Publikuar më: 15.05.2018, 22:58

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Aleksandër Vuçiç ka thënë se dikur luante shah vazhdimisht me shqiptarët.

Capture

Në një intervistë për "Klan Kosova", ai u shpreh:

Gjatë shërbimit ushtarak duke kërkuar kundërshtarë në shah gjithmonë kam hasur në shqiptarë që kanë qenë të vetëmësuar apo kanë lozur me të vjetrit që lozin shah dhe ata kanë qenë gjithmonë kundërshtarët më të fuqishëm dhe këtë e kujtoj gjithmonë”