Jeta Osh Qef
Home

Nuk do e besoni kush do jetë pasuesi i Buffon te Juventusi
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Wed May 16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Karrierës së Gianluigi Buffon te Juventusi po i afron fundi dhe tashmë bardhezinjtë duhet të gjejnë urgjentisht një portier tjetër.

Zgjidhja nuk ka vonuar dhe alternativa është gati.

Mësohet se drejtuesit e Juves kanë arritur marrëveshjen me Genoan për transferimin e portierit 25-vjeçar, Mattia Perin.

“Gazzetta dello Sport” raporton se Perin ka pranuar ofertën e bardhezinjve dhe sezonin tjetër do ketë përgjesinë e madhe të bëjë të mos ndihet mungesa e një portieri si Buffon.

Ai do të nënshkruajë kontratë 5-vjeçare me Juventusin dhe do paguhet 2.5 milionë euro në sezon. Genoa do ta shesë Perinin te Juventusi për 20-25 milionë euro.