Jeta Osh Qef
Home

“Pula” izraelite s’ka të ndalur, tani sulmon Elenin
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Wed May 16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Netta Barzilai është izraelitja, e cila fitoi Eurovisionin, por pati kontestime të shumta në lidhje me këngën dhe interpretimin e saj.

Pas deklaratave të ditës së djeshme, ku ajo u shpreh hapur që ka marrë këcënime nga shqiptarët dhe boshnjakët, nuk nguroi të thumbonte as këngëtaren pretendente për fitimin e këtij çmimi.

Izraelitja u shpreh:

Unë dhe Eleni ishim favorite për ta fituar. Mendoj se fitoi autenticiteti. Unë isha në garë vetëm me veten time”.

Në këtë mënyrë ka lënë të kuptohet që sipas saj, performanca e Elenit ishte false.