Jeta Osh Qef
Home

Klubi i njohur i Serisë A ofron 3 mln euro për talentin e kombëtares
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Wed May 16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Telentët e kombëtares shqiptare tani janë me shumicë.

Shumë prej kanë përfunduar në merkato dhe janë shndërruar në objektiv i shumë ekipeve të njohura europiane.

Së fundmi, Sampdoria ka nisur bisedimet me Breshian për shërbimet e mesfushorit, Emanuele Ndojit.

Mediat italiane kanë bërë me dije se oferta e parë nga Sampdoria është prej 3 milionë eurosh.

Mesfushori është thërritur së fundmi edhe nga trajneri Kristian Panuçi në Kombëtaren A të Shqipërisë dhe kjo ka ndikuar edhe te rritja e vlerës së kartonit.