Jeta Osh Qef
Home

“Kaubojsi” harron politikën, realizon ëndrrën e shumëpritur
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: Wed May 16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-deputeti socialist Eduard Ndocaj është bërë i njohur për publikun shqiptar si "kaubojsi" i Kuvendit.

Megjithatë që prej zgjedhjeve të kaluara Ndocaj mbeti jashtë Kuvendit pasi zgjodhi te garonte i vetëm në krye të PBDKSH.

Por që pas zgjedhjeve "kaubojsi" ka reaguar gjithnjë për ngjarjet politike duke shprehur qëndrimin e tij.

Mirëpo së fundmi ish-deputeti i Lezhës duket se e ka harruar politikën. Ditën e sotme ai i ka habitur të gjithë ndjekësit e tij me një postim që kishte bërë në Facebook, ku tregonte se po realizonte ëndrrën e tij.

Deputeti është larguar pak nga politika dhe ka nisur të marrë leksione aviacioni në Itali, për tu bërë pilot.

Në postimin ku shfaqet brenda një avioni ushtarak, Ndocaj shkruan:

Një ëndërr që po realizohet."