Jeta Osh Qef
Home

Futi në sherr shqiptarët, ja çfarë ndodhi mbrëmë në koncertin e Notis Sfakinanakis
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 25/05/2018 7:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ardhja e këngëtarit grek Notis Sfakinanakis mbrëmjen e djeshme në Shqipëri dhe koncerti i tij me bileta të kripura, pati reagime të shumta nga artistët shqiptarë por edhe gazetrë e opinionistë.

Këngëtarët shqiptarë bënë thirrje të bojkotohej koncerti i tij, pasi më parë Sfakianakis kishte deklaruar se shqiptarët janë racë inferiore.

Megjithatë mbrëmë u duk se jashtë Pallatit të Kongreseve njerëzit prisnin në radhë për të parë koncertin, dy orë para nisjes së tij.

Por gazetarja Desara Karaiskaj ka treguar në një publikim në Facebook për atë që ndodhi në të vërtetë. Sipas gazetares, Sfakianakis ishte tangërlliks dhe i tërboi organizatorët me tekat e tij psikopate.

Ajo shkroi:

Me vjen aq keq për ata që vërtetë donin të ishin në koncertin e Sfakianakis, sepse prej çmimit të llahtarshëm të biletës nuk mundën. Dhe salla ishte e mbushur me njerëz që ndodheshin aty sepse i kishin dhuruar biletat, e nuk e dinin as vetë pse ishin aty. Biletat nuk u shiten dhe në moment të fundit u dhanë kot e me kot. Gjithsesi… Per te gjithë ju qe nuk ishit sonte, të mos ju vij keq…. Nuk ju meritonte fodulli dhe tangerlliksi Notis, asnjërin prej jush. Erdhi në pallat të Kongreseve në orën 10 dhe… Para se të vinte i tërboi të gjithë organizatoret me tekat e tij psikopate. Natën e mirë!"