Jeta Osh Qef
Home

Ia “hedh” kreu i Gjykatës Kushtetuese, Dedja kalon vettingun
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13/06/2018 9:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

KPK-ja ka vendosur që të konfirmojë në detyrë kreun e Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja.

Vendimi është dhënë mëngjesin e sotëm nga ana e trupës së KPK-së.

Sipas KPK-së Bashkim Dedja e justifikon pasurinë e tij.

Seanca ka nisur siç ishte parashikuar, në orën 09:30 dhe kryesuesja e trupës ka deklaruar se me shumicë votash ai rikonfirmohet në detyrë.