Jeta Osh Qef
Home

Gjithçka starton nesër, njihuni me orarin e ndeshjeve në “Rusi 2018”
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 13/06/2018 14:39

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e nesërme starton Kampionati Botëror i futbollit “Rusi 2018” dhe gjithçka do nisë me ndeshjen Rusi-Arabi Saudite në orën 17:00 duke çelur kështu siparin e një muaji me plot 64 sfida emocionuese.

Ndeshja Rusi-Arabi Saudite do zhvillohet në stadiumin “Luzhniki” të Moskës, ndërsa gjykimi i është besuar arbitrave argjentinas me kryesorin Nestor Pitana, emër i njohur që nga kampionati i kaluar.

Faza e parë e Botërorit përbëhet nga 48 ndeshje mes ekipeve të ndara në 8 grupe dhe do zgjasë deri me 28 qershor, ku dy nga kombëtaret që sigurojnë më shumë pikë do kalojnë në fazën tjetër.

Faza e dytë e kampionatit fillon me 30 qershori, ku 16 skuadrat e dala nga grupet duelojnë me njëra tjetrën për të qenë sa më pranë finales, e cila do mbahet me 15 korrik.

Vendi dhe ora për të gjitha ndeshjet në fazën e grupeve “Rusi 2018”:
Orari i ndeshjeve së fazës 1/8:

Orari i çerefinaleve:

Gjysmëfinale:

Ndeshja për vendin e tretë dhe finalja: