Jeta Osh Qef
Home

“Do të lëmë shtatzënë edhe vajzën”, kërcënohet Çuli pasi ofendoi Mirush Kabashin
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 14/06/2018 11:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Drejtori i teatrit Hervin Çuli ngjalli shumë debat dhe ngjizi indinjatë me statusin e tij në Facebook ku sulmonte aktorin Mirush Kabashi.

Të gjithë ishin thuajse në bllok kundër Çulit dhe në mbështetje të aktorit Kabashi, mirëpo imitimi si duket ka shkuar edhe më larg, me kërcënime.

Sipas Çulit ai ka marrë kërcënime të shumta dhe për këtë ka postuar një tjetër status, ku shpreh revoltën për çdo ofendim dhe kërcemi që ka marrë.

Statusi i plotë nga Çuli:

Miq! Sot në faqen time në Facebook, por dhe në disa portale dhe ndonjë status prej karagjozi  për përhershëm, jam sharë e kërcënuar nga një lukuni banaliteti.  Nuk kam parë një urrejtje të këtij lloj përveçse në një kulturë tashmë e përcaktuar talebanizmi politik. Bëra një status ironik për një djalë që foli dhe shau në protestë teatrin, shau me mllef dhe pa asnjë argument, siç ndodh rëndom sot. Kaq! Pas kësaj nuk ka fjalë që përmban arsenali i vulgut të rrugës që nuk jam sharë e kërcënuar familjarisht. Pastaj turma shpiku gjoja një kontraditë timen me aktorin Robert Ndrenika, që pasi bën like statusit tim, më ngacmon me një batutë dhe unë ia kthej siç ngacmohemi gjithmonë. O tmerr! Pas kësaj dhe vajzën time 6 vjeçe më kanë shkruar se do ma lënë shtatzënë.  Dhe përreth shoh se si kënaqen hijenat nga ky horror, qelbësira dhe karagjozë FB-je që të vetmin argëtim kanë të mallkojnë jetën e atij tjetrit që nuk është si ai. Si ka mundësi që e mbollëm farën e urrejtjes deri në masakës, o zot, ku jetojmë! O zot me kë bashkëjetojmë!”