Jeta Osh Qef
Home

Pas tërmeteve të njëpasnjëshme, Shqipëria përfshihet nga tornadot!
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 07/07/2018 10:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pasi vendi ynë u përfshi nga disa tërmete të fuqishme njëri pas tjetrit, fatmirësisht pa dëme në njerëz, radha u ka ardhur tornadove.

Me sa duket dukuritë e fuqishme natyrore nuk kanë ndërmend të largohen nga Shqipëria.

Sipas raportimeve të fundit nga banorët e Fushë-Krujës, retë morën formën e një mini-tornadoje dhe nisën të thithin sende në ajër.

Situata raportohet e frikshme pasi disa qytetarë kanë rrëfyer se kanë dëgjuar edhe zhurma të fuqishme erërash.

Qytetarët raportojnë:

Pershendeteje jeta osh qef, shikoni cfare dukurie ndodhi para 5 min ne Fushe Kruje. Shume sende i pame ne ajer dhe u ndiente nje zhurme shperthimi dhe reja mori forme tornadoje.
U ngriten sende ne ajer dhe u ndiente nje zhurme shume e madhe, shikojeni dhe formen e rese. Eshte bo shqiperia si me qene Amerika, tërmete përditë edhe tornadot kishim mangut tashi!"