Jeta Osh Qef
Home

Karius nuk është mirë, ai vazhdon me gafat qesharake
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/07/2018 9:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Portieri i famshëm i finales së Kievit, Loris Karius vazhdon ende me gafat e tij.

Pasi i hoqi nga duart trofeun e Championsit me dy gafat e tij në ndeshjen kundër Realit, ai duket se vazhdon të mos ndryshojë.

Ditën e djeshme ai ka luajtur 45 në jë ndeshje miqësore dhe sërish ka lënë nam me kontrollin e topit.

Pas një gjuajtje nga goditja e dënimit, Karius nuk e zotëron dot topin, ndësa aty përfiton kundërshtari dhe i shënon gol.

Liverpulit i duhet urgjentisht portier i ri.