Jeta Osh Qef
Home

U fut të ndihmonte fëmijët, mjeku merr lajmin tronditës pasi doli nga shpella
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: 11/07/2018 14:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një mjek nga Tajlanda, i cili u fut bashkë me ekipin e shpëtimit për të ndihmuar 12 futbollistët e vegjël dhe trajnerin e tyre, të cilët kishin ngelur në shpellë për 2 javë, ka marrë lajmin tronditës pas finalizimit me sukses të operacionit.

Anestezisti Richard Harris, i cili ishte personi qe u bëri kontrollet mjekësore përfundimtare 12 djemve të bllokuar dhe trajnerit të tyre, ishte ndër zhytësit që përfunduan me sukses të martën një mision që kishte kapluar vëmendjen e botës.

Një specialist shërbimi u shpreh:

Herët në mëngjes babai i Harry nderroi jete ketu në Adelaide … pasi të gjithë do të dilnin nga shpella"