Jeta Osh Qef
Home

Tifozin e Kroacisë e lë mendja, ja çfarë i bën flamurit shqiptar
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/07/2018 15:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kroacia u kualifikua në gjysmëfinalet e Kupës së Botës pasi mundi me penallti Rusinë, ndërsa sot përballet me Anglinë.

Pas kualifikimit, festa e çmendur e tifozëve të Kroacisë mbizotëroi si në Rusi po ashtu edhe në Kroaci.

Në një video që po qarkullon me shpejtësi në internet, shihet turma me flamuj kroat duke festuar.

Më pas, aty kalon një veturë në të cilën shihet flamuri i Shqipërisë, të cilin e kap një kroat dhe e largon me inat nga festimet që po bëheshin.

Për më shumë shikojeni videon më poshtë.