Jeta Osh Qef
Home

Tifozët e Anglisë bëjnë veprimin e çmendur para ndeshjes me Kroacinë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/07/2018 17:43

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Anglia përballet mbrëmjen e sotme me Kroacinë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës.

Skuadra britanike, do mbështet fort edhe te tifozeria e saj, pasi ata e kanë treguar gjithmonë se bëjnë diferencën në këtë botëror me idetë e tyre brilante.

E veçanta e tifozëve të Anglisë në mbrëmjen e sotme, është fakti që ata do të vishen si trajneri i tyre, Southgejt.

Ky i fundit dallon për veshjen e tij karakterizuese, me jelek dhe kollare, të cilën nuk e ka ndërruar asnjëherë në Rusi.

Në takimin ndaj Kroacisë priten që të jenë prezent rreth 10.000 tifozë në përkrahje të “tre luanëve” të cilët pritet ta ndezin në maksimum atmosferën.