Jeta Osh Qef
Home

Burri rreh gruan, por e pëson keq nga vëllai i saj
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 09/08/2018 22:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sherret dhe dhuna ndaj grave duket se janë bërë fenomene të zakonshme në Shqipëri, duke detyruar edhe familjarët e viktimave të “marrin masa”.

Një rast i tillë është regjistruar në një fshat të Kavajës, ku  një burrë është dhunuar rëndë nga kunati i tij.

37 vjeçari me inicialet G. B  kadhunuar fizikisht bashkëshorten e tij. Por, menjëherë aty është gjendur vëllai i saj, i cili “i ka hyrë në dru”, burrit të motrës.

Pas kësaj, 37 vjeçari është përballur edhe me kallëzim për dhunën e ushtruar ndaj gruas, por edhe me urdhër mbrojtje, për shkak të kunatit.