JOQ Albania
Home

Ndotja katastrofike në lagunën e Kunës, ujërat e zeza po vrasin florën dhe faunën
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 03/04/2019 0:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ndotja mjedisore në Shqipëri është në nivele alarmante dhe jemi vetë ne ato që po e shkatërrojmë.

Një denocim i kësaj natyre ka mbërritur mbrëmjen e sotme në redaksinë e JOQ Albania.

Një qytetar ka denoncuar ndotjen në lagunën e Kunës në Shëngjin.

Sipas denoncuesit ujërat e zeza që derdhen në lagunë, po shkatërrojnë florën dhe faunën.

Sipas tij, të gjithë bizneset përreth mbetjet i shkarkojnë direkte në lagunë.

Nga fotot e dërguar në redaksinë tonë vërehet se ndotja ka marrë përmasa të mëdha dhe nevojitet ndërhyrja e menjëhershme e instancave përkatëse.

Denoncimi për JOQ Albania

Pershendetje : ja cfar po ndodh ne lagunen e kunes ketu ne shengjin nga fenomeni i ujrave te zeza qe po shkatrron floren dhe famen , gjithashtu edhe bizneset per rreth , qe lanfilli i ujrave te zeza i shkarkon direkt ne lagun .