JOQ Albania
Home

S’e dinë çfarë do të thotë të kursesh, tre shenjat e horoskopit që i bëjnë lekët “rrush e kumbulla”
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: 06/04/2019 16:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shumë prej nesh, nisen me idenë që duhet të jetojmë sot për sot dhe ta shijojmë jetën, duke i shpenzuar edhe ato para që kemi.

Thënë ndryshe, nuk  e kemi fare mendjen për të kursyer para.

Në fakt, edhe astrologët mendojnë se kjo ka të bëjë me ndikimin e yjeve.

Ndaj, më poshtë keni tre shenjat e horoskopit që e harxhojnë lekun sa hap e mbyll sytë.

Binjakët

Binjakët udhëhiqen nga Mërkuri, planeti i parasë dhe komunikimit. Marrëdhënia e tyre me paranë është një marrëdhënie dashuri-urrrjetjeje, binjakët harxhojnë shuuumë para dhe prapë ankohen se nuk kanë asgjë. Femrat e shenjës së binjakëve harxhojnë shumë për bizhuteri dhe veshje, kurse meshkujt binjakë harxhojnë më shumë për udhëtime dhe pajisje elektronike.

Luani

Nuk mund të ekzistojë një kalasfikim ku të mos përfshihet shenja e luanit. Luani është kavalier nga natyra dhe i pëlqen ta fusë dorën në xhep. Është shumë bujar dhe nuk di të kurshehet për asgjë dhe askënd. I pëlqen ta përkëdhelë veten dhe të mos e privojë nga asnjë dëshirë e kënaqësi. Harxhon shumë për libra, veshje dhe suvenire.

Akrepi

Akrepi gjendet nën mbrojten e Plutonit dhe Marsit, kështu që mos prisni të jetë dorështrënguar. E dashuron paranë dhe i pëlqen të investojë në lojëra të rrezikshme, si dhe të dalë fitimtar. Nëse dikush që i përket kësaj shenje bën plane për të shpenzuar, nuk ka asnjëherë dilema, thjesht e realizojnë. Femrat akrep shpenzojnë shumë për kujdesin personal, kurse akrepët meshkuj janë të paparashikueshëm, ose i prishin të tëra ose nuk nxjerrin qindarkë nga xhepi.