Jeta Osh Qef
Home

U gjet e vdekur në jahtin luksoz të biznesmenit, kush ishte modelja 20-vjeçare?
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 03/09/2018 18:10

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Modelja Sinead Mcnamara u gjet e pajetë në jahtin luksoz të miliarderit meksikan Alberto Bailleres në ishullin Kefalonia, por rrethanat e kësaj ngjarjeje bëjnë që autoritete të dyshojnë se ajo mund të jetë vrarë.

Sinead quhej ndryshe edhe "Shpirti i bukur", për shkak të mënyrës si kishte zgjedhur të prezantonte veten tek fansat dhe publiku.

McNamara, ishte nga Port Macquarie dhe jetonte në Sidnei, por arriti në Greqi në mes të qershorit të këtij viti pas udhëtimeve në në Bali, Alaska dhe Whitsundays.

Ajo u diplomua në Kampusin e Lartë të Ujërave të Vogla në 2016 dhe u kthye nga atje rreth katër javë para vdekjes së saj.

Posta e saj e fundit Instagram ishte nga ishulli grek i Kefalonisë.