Jeta Osh Qef
Home

Pas arrestimit, lirohet administratori i Gulf që mashtroi qytetarët me tollonat e naftës
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 14/09/2018 11:15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ka lënë ambientet e paraburgimit administratori i kompanisë Gulf, Alban Aliko. Disa ditë më parë ai u arrestua për mashtrim me tollonat e karburantit.

Administratori i Gulf është lënë nga gjykata në arrest shtëpie, ndërsa mashtrimi me tollonat kap shifrën e 5 milionë eurove.

Në muajin prill, të gjithë pikat e karburantit të kësaj kompanie u mbyllën dhe përfaqësuesit e saj u larguan pa dhënë asnjë njoftim për klientët që kishin marrë më parë tollona.

Prokuroria dyshonte se ai me vetëdije kishte shitur tollona më shumë seç kishte gjendje.